Neatenție

Sirburita
Mesaje: 2
Membru din: Vin 31 Iul, 2020 8:03 am

Neatenție

Mesaj de Sirburita »

Bună ziua. Fetița mea de 6 anișori este mereu agitată și nu este atentă , medicul de familie ne-a prescris pastile tenoten .
Situația s-a potolit când a început să bea pastilele , însă recent a început din nou să fie neatentă.
Ce putem face în așa situație?

Andrei.Bunduchi
Mesaje: 70
Membru din: Mie 15 Iul, 2020 11:57 am

Re: Neatenție

Mesaj de Andrei.Bunduchi »

Buna ziua. Una din probabilitati e ca ar putea avea ADHD( sdr. deficitului de atentie si hiperactivitate). Asta trebuie de confirmat la o consultație la psiholog sau Neurolog. Medicamente de ridicare a IQ nu exista.

Sirburita
Mesaje: 2
Membru din: Vin 31 Iul, 2020 8:03 am

Re: Neatenție

Mesaj de Sirburita »

Andrei.Bunduchi scrie:
Vin 31 Iul, 2020 8:31 am
Buna ziua. Una din probabilitati e ca ar putea avea ADHD( sdr. deficitului de atentie si hiperactivitate). Asta trebuie de confirmat la o consultație la psiholog sau Neurolog. Medicamente de ridicare a IQ nu exista.
Vă mulțumesc.

Kioros
Mesaje: 3
Membru din: Joi 06 Mai, 2021 5:46 pm

Re: Neatenție

Mesaj de Kioros »

Buna ziua. Îmi pare rău că te-ai îmbolnăvit. Desigur, este mai bine să nu părăsiți casa și să respectați repausul la pat. Puteti comanda pastile de raceala de pe serviciul https://liki24.ro/category/8000002/. Am descărcat aplicația și acum s-au rezolvat problemele cu căutarea medicamentelor. Puteți comanda oricând livrare direcționată. De la o anumită sumă, livrarea poate fi chiar gratuită.

Scrie răspuns